Ana Sayfa / Haberler / 2011’de Yazmayan Kalmasın

2011’de Yazmayan Kalmasın

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, Genel Sekreterlik tarafından başlatılan “2011 Malatya Yazıyor” kampanyası kapsamında ilimizde okuma yazma bilmeyen vatandaşlar için okuma yazma kursu başlatıyor.

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan yardımcısı Saliha Bulut yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kadın Meclisi olarak kentimizde okuma yazma bilmeyen kalmasın istiyoruz. Bu vesile ile okuma yazması olmayan herkesi “2011 Malatya Yazıyor” kampanyası kapsamında açacağımız Okuma Yazma Kursuna katılmaya davet ediyoruz.

Bulut; “Kadın Meclisi olarak yaptığımız birtakım incelemelerde okuma yazma bilmeyen vatandaşların sayısının bir hayli fazla olduğunu tespit ettik ve Kadın Meclisi olarak bu sorunun çözümü hususunda bir sorumluluk almamız gerektiğini his etik bu vesile ile böyle bir kurs düzenledik.

Saliha Bulut, tüm hemşerilerin özellikle muhtarların bu konuya gereken hassasiyeti göstereceklerini ümit ettiklerini belirterek, mahallelerinde okuma yazması olmayanların Belediye İş Hanı Kat 2’de bulunan Malatya Kent Konseyine yönlendirmelerini beklediklerini söyledi.

İnsanların kendini en iyi şekilde ifade etmelerinin başında yazmanın geldiğini belirtene Saliha Bulut Genel Sekreterlik tarafından başlatılan 2011 Malatya Yazıyor Kampanyasını Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir çalışma olduğunu, Kadın Meclisi olarak bu kampanyayı desteklediklerini söyledi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.