Ana Sayfa / Haberler / “AİLE AKADEMİSİ” BAŞLADI

“AİLE AKADEMİSİ” BAŞLADI

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi koordinasyonu ve İl Müftülüğü işbirliğinde açılan “Aile Akademisi” eğitimleri başladı. 6 hafta boyunca sürecek olan eğitimler her hafta sonu cumartesi günleri Malatya Kent Konseyi’nde verilecek.

Yeni evli ya da nişanlı çiftlerin katıldığı, toplumun temeli aile birliğinin ve bütünlüğünün bozulmaması konularında uzmanların sunacağı dersleri içeren akademi de aile saadeti için önemli dersler ve eşler üzerine düşen sorumluluk ve ödevler anlatılacak.

Aile Akademisi’nin ilk dersinde düzenlenen açılış programına İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, kayıt yaptıran çiftler katıldılar.

Aile Kurumunu Ayakta Tutmak Her Geçen Gün Zorlaşıyor…

Programın açılışında konuşan Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, modern hayatın dayattığı tüketim çılgınlığı nedeniyle bireyselliğin ön plana çıkarıldığı bu zaman da aile kurumunu ayakta tutabilmenin zorlaştığını belirterek İl müftülüğü işbirliğinde açmış oldukları Aile Akademisi’nin aile kurumunun ayakta kalmasına büyük katkı sağlayacağını düşündüklerini ifade etti. Dirikolu, eşlerin alacağı eğitimlerle her anlamda donanımlı olmalarını amaçlayan ve bizi biz yapan değerlerimizi geleceğe aktarılmasına katkı sağlayacak olan programın ortaya çıkmasında ve yürütülmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Programda konuşan İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, aile hakkında toplumu doğru biçimde bilgilendirmenin maalesef günümüzde dünyada, ülkemizde ve ilimizde yeterince yapılmadığını söyledi. Aile hakkında aslında yeterli bir bilgiye sahip bulunulmadığını belirten İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, müftülüğe müracaat edenler arasında durumlarının toplumca bilinmesini istemeyen çokça aile olduğunu bu çatırdayan aile yuvalarını nasıl kurtarabiliriz diye düşündüklerini ve katkı sağlamak adına çeşitli çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Kent Konseyi işbirliğinde hayata geçirdikleri Aile Akademisi’nden çiftlerin istifade etmesini dilediklerini belirtti.

Evli ve nişanlı çiftlerin ilgi gösterdiği akademi dersleri açılış programının ardından Prof.Dr. Zülfikar Durmuş Ailenin temel esasları, PDR Uzmanı Recep Bulut ise Aile içi iletişim ve etkin dinleme becerileri konusunda sunum yaptılar.

Kent Konseyi’nden verilen bilgiye göre Aile Akademisi programına katılmak isteyenlerin hafta içerisinde genel sekreterliğe başvurmaları gerekiyor.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.