Ana Sayfa / Haberler / AİLE AKADEMİSİ DEVAM EDİYOR

AİLE AKADEMİSİ DEVAM EDİYOR

Malatya Kent Konseyi ve İl Müftülüğü’nün işbirliğinde açılan Aile Akademisi dersleri devam ediyor. Nişanlı, sözlü ve evli çiftlerin katıldığı akademide aile, eğitim, sosyal sorumluluklar, aile bireyleri arasındaki ilişkiler, çocuk gelişimi gibi pek çok konu alanında uzman eğitmenlerin katılımıyla anlatılıyor.

Bu kapsamda hafta sonları alanında uzman kişiler tarafından verilen eğitimler eğitim alan aileler tarafından büyük bir ilgi görüyor.

Çocukların gelişme çağındaki beslenme alışkanlığının önemine işaret eden ve bu çerçevede sunumunu yapan Dr. Ali Özer “bu dönemde çocuklara ne verirseniz ileriki yaşlarda onu alırsınız. Erken tespit edilen büyüme ve gelişme problemlerin çözülmesi daha kolay olmaktadır. Bu anlamda çocuk gelişiminin anne ve baba tarafından iyi takip edilmesi gerekiyor” dedi.

İnönü Üniversitesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Göktolga ise tüketim alışkanlıkları ve tüketici bilinci gibi konulara değinerek, hane halkı tüketim harcamalarını istatistiksel veriler eşliğinde anlatarak, düşük gelirli hane halklarının, yüksek gelirli hane halklarına göre gıdaya iki kat daha fazla pay ayırdıklarını söyledi.

Daha sonraki derste konuşan PDR Uzmanı Ferhat Dalaman tarafından öfke kontrolü başlığı altında çocuk gelişimi ve çocuk psikolojisi üzerine eğitim verdi. Dalaman, anne ve babalar çocuklarının kendilerine umursamaz davrandığında belki de işitme problemi olduğunu düşünmeleri gerektiğini söyleyerek bunun gibi bazı durumlarda öfkemizi kontrol etmek zorunda olduğumuzu belirtti. Öfke kontrol altına alınması gereken bir duygudur diyerek “öfkemi kontrol edebiliyorum, kavgadan uzak duruyorum, sabah kalktığımda stresli olmuyorum” gibi soruları kişilerin kendilerine yöneltmesi ve kendilerini tartmaları gerektiğini söyledi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.