Ana Sayfa / Haberler / Aile Merkezli Çalışmalara Devam Edeceğiz

Aile Merkezli Çalışmalara Devam Edeceğiz

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisinin yeni dönem düzenlenecek  faaliyetler için yapılan istişare toplantısına Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Kadın Meclisi Başkanı Başkanı Nazire Dirikolu, Yürütme Kurulu üyeleri ve Kadın Meclisi üyeleri katıldı.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, kadınlara yönelik sosyal, kültürel ve kadınları bilinçlendirmeye yönelik yapacakları çalışmaların bu dönemde aynı şevk ve heyecanla devam edeceğini belirterek, “Bugüne kadar yaptığımız işlerde bizlere destek olan Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır’a ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a kadın meclisi üyeleri adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, kadın meclisinin üç yılı aşkın bir süredir özverili bir şekilde yapmış oldukları çalışmaların çok anlamlı olduğunu söyleyerek, yapılan çalışmalardan büyük bir gurur duyduğunu ifade etti.

“Aileyi Yaşat ki Dünya Yaşasın”

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım “Yüzyıllardır insanı yaşat ki devlet yaşasın dedik. Artık Aileyi yaşat ki devlet yaşasın demek zorundayız. Zira ailenin yok olması tükenmesi insanın insanlığın ve dünyanın tükenişidir. Ve ailenin korunması anlamında ciddi risk altındayız” dedi.

“Dizilerde Anne, Kardeş, Baba, Aile sevgisi işlenmiyor! Tedbirli olmalıyız!,,

Kadın Meclisinin özellikle aile merkezli yapmış olduğu çalışmaların önemli olduğunu vurgulayan Yıldırım, ailenin sağlam temeller üzerinde kurulması ve yaşatılmasına bağlı olarak milletlerin ve dünyanın da yaşayacağına dikkat çekti. Yıldırım ayrıca, “ Kadın ailenin temel direğidir. Sizlerin de çocuklarımız adına titiz davranması gerekiyor. Son dönem dizilerde ana tema olarak artık ne anne sevgisi, ne baba sevgisi, nede kardeş sevgisi var. Gerçek hayatta yaşanmayan istisna tiplerin yaşamları rol model olarak sunuluyor. Buna karşı kadın meclisi ve kadın STK lar aile merkezli varoluş sergilemek zorundalar” dedi.

Kent Konseyi Genel Sekreterliği olarak hiçbir zaman siyasi, ekonomik kaygılar taşımadıklarını söyleyen Yıldırım, tek amaçlarının insan merkezli çalışmalar olduğunu belirtti. Seçim sürecine girildi düşüncesiyle etkinliklerden çalışmalardan hiçbir şekilde geri durulmaması gerektiğini daha birçok kadına ve aileye hizmetlerin gitmesi gerektiğini vurgulayan Yıldırım bunu Kadın Meclisinin fazlasıyla başaracağına inandığını söyledi.

Programın sonunda kadın meclisi üyelerine çeşitli kitaplar hediye edilerek yeni dönemde  başarılar dilendi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.