Ana Sayfa / Haberler / Aile Mutluluğu İçin Önyargılı Olmamak Lazım

Aile Mutluluğu İçin Önyargılı Olmamak Lazım

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenli aralıklarla yapılan aile içi iletişim konferansları devam ediyor. Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu toplantı salonunda düzenlenen konferansa Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Konuşmacı PDR Uzmanı Recep Bulut ve Kadın Meclisi üyeleri katıldı.

 İnsan hayatının en önemli olgularından birinin evlilik olduğunu belirten Recep Bulut evliliğin insan hayatının en verimli çağında zenginleşmesine veya çoraklaşmasına yön veren bir dönüm noktası olduğunu, huzur ve saadet bir aile yuvasında en büyük rolün kadına düştüğünü söyledi.

 Geçmişte gelin kaynana arasındaki sorunların daha ileri boyutlara taşınmadan uygun bir dille bir birlerine olan yanlışlarını söyleyerek çözülebildiğine işaret eden Bulut, günümüzde ise gelin kayınvalide ilişkilerinin sorun yumağı haline geldiğini bunların nedenlerinin ise kayınvalidenin oğlunun sevgi ve şefkatini paylaşamaması olduğunu söyledi.

 Aile içindeki sorunların en aza indirgenmesi için, için aile içerisinde herkesin birbirine anlayışla, hoşgörüyle, ön yargısız, karşılıklı sevgi saygı çerçevesinde ve empati kurarak yaklaşmaları gerektiğini vurgulayan Bulut, bir alide sürekli sorunlar ve çekişmeler olduğu sürece bu çocuklarımızı da olumsuz yönde etkilediğini belirtti.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.