Ana Sayfa / Haberler / AİLE SAADETİNİN ESASLARI KONFERANSINA YOĞUN İLGİ

AİLE SAADETİNİN ESASLARI KONFERANSINA YOĞUN İLGİ

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından kadınlara yönelik “Aile Saadetinin Esasları” konulu bir konferans düzenlendi.

Malatya Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu toplantı salonunda gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak PDR Uzmanı Recep Bulut, Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve çok sayıda Kadın Meclisi üyeleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, sağlıklı nesillerin yetişmesinde bilgili ve bilinçli annelerin rolünün büyük olduğunu belirterek, kadınların sosyal sorumluluk konusunda bilinçlendirilmesi amacına yönelik sürdürdükleri bilgilendirme konferanslarının devam edeceğini belirtti.

Dirikolu bilgilendirme çalışmalarımıza büyük bir öz veriyle bilgi birikimiyle destek veren Sayın Recep Bulut’a meclis adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Mutlu Bir Aile Eşler Arası Mutluluğu Sağlayan Esaslara Bağlıdır.

Mutlu bir aile, mutlu bir toplumun, ancak eşler arası mutluluğu sağlayan esaslarla sağlanabildiğine dikkat çeken PDR Uzmanı Recep Bulut, sevgi, saygı, sadakat gibi unsurların eşler arasında eşit düzeyde sağlana bilmesi gibi, eşler arasındaki eksiklerin de görmezden gelinmesi gerektiğini belirtti.

Evliliğe ilk adımda ve evliliği sürdürürken en önemli unsurun eşler arasındaki sevgi bağının yok olmaması sevginin olduğu gibi evliliğin sağlıklı bir şekilde yürümesi için de saygıya ihtiyaç olduğunu belirten Bulut; “Sevgiyi yıpratmamak ve ayakta tutmak için ise eşler arası saygının önemi büyük.” Dedi. Bulut; “mutlu bir evlilik için olması gerekenlerden biri eşlerin birbirine karşı sözlerinde ve işlerinde güven duymaları gerektiğini söyledi.

Mutlu bir aile için sorumluluklarımızın bilincinde olmamız gerektiğini belirten Bulut; “Ailede eşin önce kendisini yetiştirmesi, görev bilinci taşıması, yükümlülüklerini yerine getirmesi sonra da eşi, çocukları, büyükleri ve akrabalarına karşı saygılı olması önemlidir”. Dedi.

Program sonunda Kadın Meclisi üyeleri düzenlenen konferanslardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.