Ana Sayfa / Haberler / Anneler En Değerli Varlığımızdır

Anneler En Değerli Varlığımızdır

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Anneler Günü dolayısıyla Öğretmenevinde düzenlenen bir programla Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri ile bir araya geldi. Programa Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri ve Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri katıldı.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu yaptığı konuşmasında, kadının toplum içindeki rolüne ve önemine değinerek kadının anne, eş, komşu ve daha birçok alanda farkı rol aldığını söyledi. Kadının her şeyden önce anne olduğunu vurgulayan Dirikolu, anneler gününü bir gün ile sınırlı kalmaması gerektiğini belirtti.

Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak aile merkezli çalışmalar yaptıklarının altını çizen Dirikolu, “Yapmış olduğumuz tüm çalışmalarda bizlere destek olan Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a, Kent Konseyi Genel Sekreterimiz Av. Ali Yıldırım’a ve Kadın Meclisi üyelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, yapmış oldukları özverili çalışmalardan ötürü başta Kadın Meclisi Başkan’ı Nazire Dirikolu ve Yürütme Kurulu üyeleri olmak üzere genel kurul üyelerine teşekkür etti.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır Kent Konseyi Genel Sekreterliğinin yapmış olduğu çalışmaları memnuniyet ile karşıladığını belirterek, Kadın Meclisinin şehir kültürü adına yapmış oldukları farklı ve anlamlı çalışmaları da ayrıca takdir ettiğini söyledi.

Aile faktörünün toplum içinde önemli bir yerde olduğunu söyleyen Çakır, sağlıklı toplumların sağlıklı aileler ile oluştuğunu ve burada en büyük görevin annelere düştüğünü söyledi.

Annelik kavramı üzerinde duran ve annelerin çocukları için büyük fedakârlıklar yaptığını belirten Çakır, “Cennet annelerin ayakları altındadır inancına mensup kişiler olarak, annelerin bu övgüye mazhar olmaları onların ne kadar değerli, ne kadar kıymetli olduklarının en büyük işaretidir.” dedi.

Anneler günü münasebeti ile kadın meclisi üyeleri ile birlikte pasta kesen Belediye Başkan’ı Ahmet Çakır, bütün annelerin anneler gününü kutladı. Programda kadın meclisi üyelerinden özveri ile çalışmalara katılan altı kadına çekilen kura sonunda saat ve kitap hediye eden Çakır, ayrıca bütün kadınlara da kitap ve karanfil verdi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.