Ana Sayfa / Haberler / Bayanlar Bilgisayarlı Muhasebe Öğrenecek

Bayanlar Bilgisayarlı Muhasebe Öğrenecek

Malatya Kent Konseyi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Malatya Yardım Gönüllüleri Derneği işbirliği ile verilen eğitim kurslarından Bilgisayar İşletmenliği Kursu ve Diksiyon Kursundan sonra Bilgisayarlı Muhasebe Kursu da verilmeye başlandı. Genel Sekreterlikten alınan bilgiye göre 25 bayanın katıldığı eğitimin yaklaşık 4 ay boyunca devam edeceği belirtildi.

Kent Konseyi bünyesinde açılan Bilgisayar İşletmenliği Kursunu tamamlayan bayanlar, bu bilgi ve becerilerini daha da geliştirmek için Bilgisayarlı Muhasebe Kursuna katıldıklarını söylediler.

Kent Konseyi dersliklerinde verilen eğitimler genellikle mesleki eğitimlere yönelik olmakla beraber kadın- erkek, genç-yaşlı tüm kesimlere hitap ediyor. Kurslarla birlikte verilen sosyal ve kültürel amaçlı seminer ve konferanslara da katılan kursiyerler, Malatya Kent Konseyi’nin verdiği hizmetlerin çok yönlü olmasının sosyal birikim anlamında kendilerine geniş ufuklar kazandırdığını söyleyen öğrenciler, ücretsiz olarak verilen bu hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu hocası Serap Kara Bilgisayarlı Muhasebe kursunun özellikle iş hayatına atılan ve atılacak olan kursiyerlerden oluştuğunu dile getirerek, daha önceleri de Kent Konseyi bünyesinde kurs verdiğini eğitim alan vatandaşların kamu ve özel sektörde iş sahibi olduğunun gördüğünde çok mutlu olduğunu söyledi.

 

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Yorum

  1. Yeni kurs kayıtları ne zaman acaba??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.