Ana Sayfa / Haberler / Bayanlara Güzel Konuşma Kursu

Bayanlara Güzel Konuşma Kursu

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınları sosyal ve toplumsal hayata dahil etmek için yapmış olduğu konferans, panel ve seminerlerin yanı sıra eğitim kursları da vermeye başladı. Bilgisayar İşletmenliği kursu ile başlayan eğitim kursu, diksiyon kursu ile devam ediyor.

Kent Konseyi dersliklerinde İletişim Uzmanı Rukiye Özmarasalı tarafından verilen eğitimlere Kadın Meclisi üyeleri katılıyor.

İlk ders saatinde kursiyerlere yönelik bir konuşma yapan Rukiye Özmarasalı, iletişimin öneminden bahsederek diksiyon eğitiminin kişilerin düzgün ve güzel bir iletişim kurmalarına yardımcı olduğunu söyledi. Verilen eğitimler ile kadınların sesi doğru kullanmalarına yardımcı olduğunu, vurgu ve tonlamada dikkat edilmesi gereken yönleri, kelimelerin doğru telaffuz edilmesi, topluluk önünde konuşurken dikkat edilmesi gereken noktalar ve benzeri konuları işlediklerini belirten Özmarasalı, “ Birbirimizi anlamada ve anlatma da iletişimin önemi kadar etkili iletişimin de önemi çok büyük” dedi.

Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından verilen bilgiye göre Genel Sekreterlik olarak Bilgisayarlı Muhasebe, İngilizce 1. kur, diksiyon eğitimlerinin başladığı Ebru, İngilizce 2.Kur ve Hızlı Okuma kurslarının da önümüzdeki günlerde başlatılacağı bildirildi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.