Ana Sayfa / Haberler / Birlik ve Beraberlik Dualarıyla Çanakkale Zaferi Anlatıldı

Birlik ve Beraberlik Dualarıyla Çanakkale Zaferi Anlatıldı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 99. Yılı münasebetiyle bir program düzenlendi.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen programa Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, İmam Hatip Açık Lise öğrencileri ve Kadın Meclisi üyeleri katıldı. Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda Çanakklae Zaferini anlatan yazılar, şiirler ve ezgiler söylendi.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Çanakkale Zaferi’nin anlamını ve önemini hatırlamak, geçmişi yâd etmek amacıyla program düzenlediklerini söyledi. Dirikolu, geçmişimizi anlayarak iyi değerlendirme yapabilirsek geleceğimizi de bu perspektifte iyi değerlendirebileceğimizi söyledi.

Çanakkale Zaferinin çetin mücadeleler neticesinde kazanıldığına vurgu yapan Dirikolu, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde geçmişimizi düşünerek hareket etmenin bizler için çok daha anlamlı olacağını söyledi.

Düzenlenen programda emeği geçen Kadın Meclisi Yürütme Kurulu üyesi Zeynep Birtane Hadiç’e ve İmam Hatip Açık Lise öğrencilerine teşekkür eden Dirikolu, “ Bizlere bu imkânları sunan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a da çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Çanakkale Zaferi hakkında kısa bir bilgilendirme yapan Kadın Meclisi Yürütme Kurulu üyesi Zeynep Birtane Hadiç, “Bugün de aynı birlik ve beraberlik ruhu ile yaşamaya gayret göstermeliyiz” dedi.

Programın sonunda Çanakkle Şehitleri ve tüm şehitlerimiz için dua edildi.

 

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.