Ana Sayfa / Haberler / Çarmuzu Mahallesinde Aile İçi İletişim Konferansı

Çarmuzu Mahallesinde Aile İçi İletişim Konferansı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisinin organizasyonu ile mahallelerde “Aile İçi İletişim ” konulu konferanslar dizisi başlatıldı.

Her ay düzenli aralıklarla Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen programlara herkesin daha rahat ulaşabilmesi amacıyla mahallelerde devam edilecek. Bu kapsamda ilk program Çarmuzu Mahallesi Kaynarca İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi. Programa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, konuşmacı PDR uzmanı Recep Bulut ve mahalle sakinleri kadınlar katıldı.

Aile içi iletişimin öneminden bahseden Bulut, eşlerin birbirine karşı sorumluluklarının bulunduğunu ve bu sorumlulukları yerine getirmeleri konusunda yükümlü olduklarını söyledi. Aile içi iletişimde uyulması gereken kurallardan bahseden Bulut, “eşler emir cümlesi kullanmamalı, birbirlerinin kişiliklerine hakaret etmemeli, çocuklarının yanında ve toplum önünde sataşmaya götürecek tartışmalara girmemelidirler.” dedi.

Çocukların anne ve babalarını kendilerine model aldıklarını dile getiren Bulut, aile içinde herkesin birbirine karşı sevgi ve saygı çerçevesinde hoşgörü ortamında yaklaşmaları gerektiğini belirterek “ Ne kadar anlayışlı ebeveyn o kadar anlayışlı çocuk, ne kadar anlayışlı çocuk o kadar huzurlu bir toplum oluşur.” dedi.

Kadın Meclisi tarafından verilen bilgiye göre mahalle bazında yapılacak çalışmaların düzenli aralıklarla sürdürüleceği belirtildi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.