Ana Sayfa / Haberler / Çocuk Eğitiminde Sevgi ve Merhametin Önemi Anlatıldı

Çocuk Eğitiminde Sevgi ve Merhametin Önemi Anlatıldı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Eğitimci Nilüfer Aktaş’ın sunumuyla “Çocuk Eğitiminde Sevgi ve Merhametin Önemi” konulu bir konferans gerçekleştirildi.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda tertip edilen programa Kadın Meclisi üyeleri ve davetliler katıldı.

Eğitimci Nilüfer Aktaş, insanlara dokunmanın, fiziksel temasta bulunmanın insanı ruhsal olarak rahatlattığını belirtti. Aktaş: “Dokunmak tedavi eder, çocuklarımıza, gençlerimize, anne ve babamıza dokunarak sevgi iletişimi sağlayalım. Bunun sonucunda göreceksiniz ki karşımızdaki insanla daha rahat iletişime geçebiliyoruz.” dedi.

Nilüfer Aktaş: “Su bilindiği gibi cansız bir varlık, ama suya güzel sözler söyleyince su molekülünün aldığı şekil mükemmel bir kristal olmakta. Düşünün bir suya bunu yapan güzel söz ve sevgi, 2/3’ü su olan insana neler yapar?” dedi.

Nilüfer Aktaş ailelerinden sevgi görerek büyüyen çocukların gelişiminin, ailelerinden sevgi görmeyen çocukların gelişiminden daha iyi olduğunu belirterek aile içerisinde sevgi ve merhametin çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Toplum daha kötüye gidiyor…

Toplumun daha kötü bir noktaya gittiğini belirten Nilüfer Aktaş, “Bir eğitimci olarak komşumla, öğretmen arkadaşlarımla, öğrencilerimle istişare ediyorum.   Toplum olarak kötü bir noktaya doğru gidiyoruz. Bu sebepten çocuklarımızın bizi anlaması, bizim onlara doğruları anlatmamız için kesinlikle çocuklarımıza sevgi ve merhamet göstermeliyiz.” dedi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.