Ana Sayfa / Haberler / Dualar Şehitlerimiz İçin

Dualar Şehitlerimiz İçin

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen bir programla Doğu ve Güneydoğuda terör saldırılarında şehit olan askerlerimiz için Kuran-ı Kerim okunarak, dua edildi.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen programa Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, kadın meclisi yürütme kurulu üyeleri ve kadın meclisi üyeleri katıldı.

Kuran tilaveti ile başlayan programda şehitlerimiz ve ülkemizin birlik,bütünlüğü için dualar edildi.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, terör olaylarını kınamak ve kadın meclisi olarak tepkilerini ortaya koymak için biraraya geldiklerini söyledi. Dirikolu yaptığı konuşmada,         “Anneler ağlamasın diye çıkmıştık yola kardeşçe. Bugün annelerin gözyaşları durmuş, yürekleri kan ağlamaktadır. Halkların özgürlüğünden, kardeşliğinden sözeden sözüm ona özgürlük yanlıları!! Sönen ocaklar, dul kalan kadınlar, yetim kalan çocuklar mı kardeşliği getirecekler.

Türkiye de yaşayanlar olarak bütün insanlığın kardeşliğine inanıyoruz. Bizlerin arasında ayrı gayrı yokken dilinize doladığınız ayrılık nereden çıkıyor? Yüreklerine nefret tohumları eken zihniyetler artık şunu bilmelidir, bizler birbirimizi seviyoruz. Ortak bir geçmişimiz, beraber yürüdüğümüz bir geleceğimiz var. Bu ülke hepimizin, bu topraklar üzerinde yaşayan herkes, ayrım yapmaksızın hepimiz birlikte Türkiye’yiz” dedi.

Program sonunda söz alıp konuşan kadınların ortak duası yaşanan acıların bir daha tekrarlanmaması oldu.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.