Ana Sayfa / Haberler / EN VERİMLİ ENERJİ TASARRUF EDİLEN ENERJİDİR

EN VERİMLİ ENERJİ TASARRUF EDİLEN ENERJİDİR

Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Çevre Çalışma Grubu işbirliği ile Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda Çevre Çalışma Grubu Temsilcisi, Elektrik Teknikeri Şahin Özmarasalı’nın sunumuyla “Enerji Tasarrufu” konulu konferans düzenlendi.

Beyaz eşya alırken A sınıfı tercih etmelerini ve A sınıfı beyaz eşya kullanarak % 50 enerji tasarrufu sağlayabileceğimizi belirten Şahin Özmarasalı : “Dünyada son yıllarda enerji ve su kaynakları tükenmekte artık herkes bu konuda bilinçlenmeli çünkü gelecek nesillere enerji ve su kaynaklarını israf etmeden, temiz bir şekilde bırakmalıyız. Yapılacak enerji tasarrufu ile ülke ve aile ekonomisi korunabilir.” dedi.

  Evde Enerji Tasarrufu Yapabilmenin Yolları

Çamaşır ve bulaşık makinelerinin tam doldurmadan çalıştırılmaması gerektiğini, elektrikli cihazların kullanılmadıkları zamanlarda çıkarılması veya akıllı fiş kullanılmasının önemli olduğunu belirten Şahin Özmarasalı: “Su kaynaklarımızı israf etmemek için evde uygulayabileceğimiz birkaç basit yöntem var; damlayan ya da akıtan musluklar mutlaka değiştirilmeli, bir bardak soğuk su için bir kova suyun boşa akıtılmaması gerektiğini çocuklarımıza öğretmeliyiz. Bunları yaparak bir yılda tüketilen sudan %20 tasarruf sağlarız.” dedi.

Programın sonunda enerji tasarrufunun özendirilmesi amacı ile tüm konuklara enerji tasarruflu ampul hediye edildi. Şahin Özmarasalı’nın enerji tasarrufu konusu ile ilgili sorduğu sorulara doğru cevap veren konuklara akıllı fiş hediye edildi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.