Ana Sayfa / Haberler / Evimizdeki En Büyük Tehlike: Subliminal Mesajlar

Evimizdeki En Büyük Tehlike: Subliminal Mesajlar

Kent Konseyi Toplantı Salonunda kadınlara yönelik “ Evimizdeki Tehlikler” konu başlığında 25. kare tekniği ile kullanılan Subliminal mesaj hakkında bilinçlendirme yapıldı.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu’nun sunumu ile yapılan programı Kadın Meclisi üyeleri büyük ilgi ile dinlediler.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, kadınların bilinçlenmesine yönelik her alanda çalışmalar yaptıklarının altını çizerek “ Bugün burada belki de çoğumuzun hiç dikkat etmediği ama çocuklarımız ve ailemiz için büyük tehlike arz eden bir konuyu ele alacağız” dedi.

Dirikolu, subliminal mesajın başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da mesaj olduğunu söyleyerek, bu mesajların normal insan algısı limitlerinin altında kaldığını ve o anda fark edilmemek üzere tasarlanmış olduğunu belirtti.

Subliminal mesajın insan gözü tarafından fark edilemeyeceğini ancak bu mesajların insanların bilinçaltını etkilediğini ve özellikle bu tekniklerin reklamcılık, sinema filmi ve propaganda alanlarında sıklıkla kullanıldığını vurgulayan Dirikolu, bu mesajların gençlere ve çocuklara cinsellik, şiddet, içki kullanımı ve satanizm gibi olumsuz davranışlar aşıladığını söyledi.

Çocukların ilgi ile izlemiş olduğu tanınmış birçok çizgi film de ve gençlerin severek dinlediği yerli ve yabancı müzikler de bu öğelere çok fazla rastladığımızı belirten Dirikolu, “ Annelere bu konuda çok büyük işler düşmektedir. Çocuklarımızı bu tür yayınlardan uzak tutmazsak gelecek nesiller sapkınlık, cinsellik, şiddet ve satanizm etkisinde yetişmiş olacaklardır” dedi.

Kadınlar, aileyi ilgilendiren böyle önemli bir konu üzerinde sunum yapan Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu’na teşekkür ederek konu ile ilgili çeşitli sorular yönelttiler.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.