Ana Sayfa / Haberler / Evlerin Mühendisi Kadınlar

Evlerin Mühendisi Kadınlar

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi istişare toplantısına AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık katıldı.

Kent Konseyi Toplantı Salonunda düzenlenen istişare toplantısına AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve çok sayıda kadın meclisi üyesi katıldı. Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Kent Konseyi Kadın Meclisinin yapmış olduğu çalışmaları samimiyetle ve içten yaptıklarını belirterek “Kadın Meclisimiz yapmış olduğu bütün programlarda Kadın Merkezli değil daha çok aile merkezli çalışmalar yapmakta. Yapmış olduğu çalışmalarda hiçbir çıkar gözetmemekteler. Bu kapsamda Kadın Meclisi Başkanı ve Kadın Meclisi üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Kent Konseylerinin kuruluşundan buyana çok önemli değişmeler ve gelişmeler yaşandığını belirterek, Kent Konseylerinin yapısı itibari ile zihinsel bir gelişim süreci olduğunu söyledi. Malatya Kent Konseyinin yapmış olduğu çalışmaların örnek teşkil ettiğini dile getiren Çalık, “Malatya Kent Konseyinin yerel de yapmış olduğu çalışmalar bizlere yol gösterici olmaktadır” dedi.

Malatya Kent Konseyinin Malatya da kadınların, gençlerin, engellilerin ve çocukların sesi olduğunu söyleyen Çalık, bu çerçeve de herkesin tek derdi Malatya’yı geliştirmek olduğunu vurguladı.

Malatya için yapılan icraatlarda kadın gözünün çok önemli olduğunu ve bu nedenle kadınlara çok büyük işler düştüğünü söyleyen Çalık, “ Kadın; siyasette, ekonomide, siyasette her alanda bulunmalı ve söz hakkı olmalıdır” dedi.

Kadınlara her alanda fırsat tanınması gerektiğini söyleyen Çalık, ev kadınlarının ev geçiminde bir mühendis gibi davrandıklarını da dile getirdi.

Hz. Muhammed’in Ahlakı ve Hz. Hatice’nin Ahlakı Referans Alınmalıdır.

Özellikle Kadına şiddet konusuna da değinen Çalık, başörtüsü yasağının da kadına yönelik bir şiddet olduğunu, “Erkeklerimiz peygamber efendimizin ahlakı ile ahlaklanırsa, kadınlarımız da Hz. Hatice ahlakı ile ahlaklanırsa, bu referanslar doğrultusunda çok sağlam bir aile temeli de atılmış olur” dedi

Programın sonunda Kadın Meclisi üyeleri AK Parti Malatya milletvekili Öznur Çalık’a gündeme ilişkin sorular yönelttikten sonra Çalık tarafından kadınlara kitap hediye edildi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.