Ana Sayfa / Haberler / Geleceğin Büyükleri için Anneler Eğitimlerini Tamamladı.

Geleceğin Büyükleri için Anneler Eğitimlerini Tamamladı.

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği, Halk Eğitim Merkezi ve Malatya Yardım Gönüllüleri Derneği işbirliği ile düzenlenen Eğitim Kurslarından Anne Çocuk Eğitimi Kursu’nun Sertifika takdim töreni düzenlendi.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen programa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Özkan, Malatya Yardım Gönüllüleri Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Adil Akkoyunlu, Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım ve kursiyerler katıldı.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım, Halk Eğitim Merkezi ve Malatya Yardım Gönüllüleri Derneğinin kurslara vermiş oldukları destekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Anne Çocuk Eğitimi kursunun öneminden bahsetti.

Çocuklar Geleceğimizdir.

Çocukların yarınların geleceği olduklarını ve bu yaşta çocukların aldığı eğitimin de çok önemli olduğunu vurgulayan Yıldırım: “ Çocukları kurtarmakla ülke olarak geleceğimizi de kurtarırız” dedi.

Malatya Yardım Gönüllüleri Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Adil Akkoyunlu, çocuklarla ilgili işleri hep kadınların üstlendiğini aslında erkeklerin de bu eğitimleri alması gerektiğini söyledi. Kursiyerlerin bu kursa göstermiş olduğu ilgiden memnun kaldığını söyleyen Akkoyunlu: “Bu kapsamda yine kurumların işbirliği ile kurslarımızın sürekliliğini sağlamaya çalışacağız” dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Özkan, Halk Eğitim Merkezi olarak bugüne kadar 12.000 kursiyerin açılan çeşitli kurslardan faydalandıklarını belirterek, Anne Çocuk Eğitimi kurslarının da 1993 yılında AÇEV adı altında oluşturulduğunu ve hizmet içi eğitim alan hocalar tarafından kursun verildiğini söyledi. İleriki dönemlerde 0-18 yaş grubuna hitap eden bir kurs açacaklarını söyleyen Özkan, “ Kursa katılan kursiyerler çocuklarının geleceği için güzel bir iş yaptılar, tebrik ediyorum” dedi.

Özkan Kent Konseyi Genel Sekreterliğinin düzenlemiş oldukları kurslardan memnuniyet duyduklarını ve her zaman destek olacaklarını söyledi.

Programda 21 kursiyer sertifikalarını aldı. Sertifika takdim töreninin ardından kursiyerler tarafından hazırlanmış olan ikramlar katılımcılara sunuldu.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.