Ana Sayfa / Haberler / Hafıza Teknikleri Konferansına Yoğun İlgi

Hafıza Teknikleri Konferansına Yoğun İlgi

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin her ay düzenli olarak bayanlara yönelik yaptığı bilgilendirme konferansları kapsamında “Hafıza Teknikleri” konulu konferans düzenlendi.

Malatya Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen programa konuşmacı Hakkı Yıldız, Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve çok sayıda kadın meclisi üyesi çocuklarıyla birlikte katıldı.

Kadın Meclisi Öncülük Ediyor

Programın açış konuşmasını yapan Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, bayanların her konuda bilgi sahibi olmaları ve daha bilinçli, bilgili bir anne olmaları yönünde kadın meclisi olarak öncülük ettiklerini söyledi.

Beyin Komuta Merkezi

Daha sonra “Hafıza Teknikleri” ile ilgili sunumu yapan Mehmet Hakkı Yıldız, beynimizin düşünme, işitme, görme, öğrenme kavrama ve akılda tutma gibi bütün faaliyetleri gerçekleştiren olağan üstü komuta merkezi olduğunu belirterek, zekânın beyin büyüklüğüyle ilgili olmadığını, öğrendiklerimizi anlayarak ve kelime dağarcığımızı geliştirerek bilgi birikimimizi geliştirerek zekâmızı üst seviyelere taşıyabileceğimizi söyledi.

Beynimizin sağ ve sol olmak üzere iki yarım küreye ayrıldığını belirten Yıldız, bu iki yarım küreyi dengeli kullanmaya hafıza teknikleri denildiğini belirterek; “Okuduğumuz bir metin üzerine çeşitli hayalci bağ oluşturularak okunan yazı akılda daha kalıcı olur.” dedi.

Beyinde 100 milyar civarında nöron adıyla bilinen sinir hücresi bulunduğunu belirten Yıldız, kişinin aşırı üzülmesinin bu hücrelere ciddi zararlar verdiğini bununda zamanla kişide unutkanlığa yol açtığını söyledi.

Hafızayı Güçlü Tutmanın Yolları

Hafızayı güçlü tutabilmek adına çok kitap okuma, dengeli beslenme, etkin dinleme metotlarının uygulanmasını belirten Yıldız, daha iyi anlamak içinde sorular sorulması önerilerinde bulundu.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.