Ana Sayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

MALATYA BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ

 Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi, kentte yaşayan tüm kadınların din, dil, ırk, eğitim ve düşünce farkı gözetmeksizin ve her katmandan kadını temsil etmek üzere kurulan, kadının özgür, demokratik ve doğrudan katılımına dayanan Malatya Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan dinamik bir meclistir.  

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi kentteki tüm bayanların sosyal sorumluluk konusunda bilinçlendirilmesi, kentsel yaşama katılma ve kente ait olma duygularının geliştirilmesi,  kadın sorunlarına birlikte çözümler ve projeler üretmeyi ve kadının iş, siyaset, kültür vb alanlarda söz sahibi olmaları yönünde öncülük etmeyi amaçlamaktadır.

1000’den fazla üyesi ile çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi, çeşitli alanlarda projeler üreterek eğitim, kültür, sosyal ve sağlık konulu çeşitli etkinlikler gerçekleştirmektedir. Kadınlarda özgüven duygusunu, kendini ifade gücünü arttırarak birlikte iş yapma ve katılım kapasitelerini geliştirmek için kadınların potansiyellerini keşfetmek ve aile ekonomisine, sosyal yapısına büyük katkı sağlayacak temel faaliyetler oluşturmak ve uygulamak üzere gerçekleştirilen faaliyetlere sadece üç yıl içerisinde üç binden fazla kadın katılmıştır.