Ana Sayfa / Haberler / Hz. Muhammed’e Ümmet Olmak

Hz. Muhammed’e Ümmet Olmak

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi Kutlu Doğum Haftası münasebeti Nurgül Geniş’in sunumu ile “ Efendimize Ümmet Olmak” konulu bir konferans düzenledi.

Kent Konseyi Toplantı Salonunda düzenlenen programa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, yürütme kurulu üyeleri ve kadın meclisi üyeleri katıldı.

Selma Orak’ın Kur’an tilaveti ile başlayan programda Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyesi Hatice Beyza Hadiç Peygamber Efendimize yazılan “ 40 yaşındasın” şiirini okudu.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, örnek alınacak tek kişinin efendimiz olduğunu ve yaşamımızın her alanında onun gibi davranabilmenin çok önemli olduğunu söyledi.

Nurgül Geniş, peygamber efendimizin yaşantısı hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı. Efendimizin sünnet ve hadislerini sahabelerin bizlere ulaştırmak için çok titiz davrandıklarını, ince eleyip sık dokuduklarını belirten Geniş, “ Peki bizler O’nun hadis ve sünnetlerine ne kadar önem veriyor ve hayatımıza ne kadar uyguluyoruz” dedi.

Peygamber Efendimizin tek derdinin ümmeti olduğunu belirten Geniş, efendimizin bu bağlamda yaşadığı sıkıntılardan da bahsetti. Geniş; Efendimiz’in (S.A.V) yaşadığı tüm sıkıntılara katlandığını ve karşılığında insanlardan hiç bir menfaat beklemediğini, asla kendi çıkarını gözetmediğini belirterek “ O’nun tek derdi ümmetiydi” dedi.

Geniş “Halka yönelik hayat düsturlarını ihtiva eden İslâm’ın esaslarının özü, güzel ahlâktır ve o ahlakın timsali Hz Muhammed (S.A.V.) dir. Sözün özü odur ki, dünya ve âhiret saadetine ermek için Allah’ın Rasûlü Hz. Muhammed (S.A.V)’i örnek almakla mümkündür” dedi.

Kadın Meclisi üyesi Betül Çelik’in program da yaptığı duanın sonunda kadınlar konu ile ilgili Nurgül Geniş’e çeşitli sorular yönelttiler.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.