Ana Sayfa / Haberler / İnci Çeyiz Mağazası ve Çini Kursunun El Ürünleri Yoğun İlgi Görüyor.

İnci Çeyiz Mağazası ve Çini Kursunun El Ürünleri Yoğun İlgi Görüyor.

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, Halk Eğitim Merkezi tarafından da açılan sergiye kadınların kendi el ürünü giyim eşyaları ve çini eserleri ile serginin ilgi odağı oldu.

Uzun bir süredir Malatya Merkezde kadınların hazırlamış olduğu el ürünlerini onlar adına satarak ev ekonomilerine katkı sağlamalarını sağlayan Kadın Meclisi, inci çeyiz mağazasındaki ürünler sergi süresince satışa sunulacak. Ayrıca yine Kadın Meclisi tarafından açılan çini kursunda, tasarlanan eserler de vatandaşların beğenisine sunuluyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kadın Meclisi Başkan Yardımcısı Saliha Bulut, Kadın Meclisinin özellikle dar gelirli kadınların ev ekonomilerine katkı sağlama noktasında İnci Çeyiz Mağazasını çok önemsediklerini belirterek, serginin yaptıkları bu güzel ve örnek çalışmanın Malatya’da yaşayan herkes tarafından bilinmesine katkı sağlamasını umduklarını belirtti.

Kadın Meclisinin Taştepe’de açtığı çini kursunda eğitim alan kursiyerlerin eserleri ise vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi görüyor. Açılan bu kursların kadınların el becerilerini geliştirmesinin yanı sıra ev ekonomilerine katkı sağlayacağı belirtiliyor.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.