Ana Sayfa / Haberler / İnci Çeyiz Standına Yoğun İlgi

İnci Çeyiz Standına Yoğun İlgi

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından başlatılan ve yaklaşık beş yıldır istikrarlı bir şekilde devam eden “İnci Çeyiz “ ürünleri, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan “El Emeği Göz Nuru” sergisinde büyük bir ilgi gördü.

Kadınların hazırlamış olduğu el ürünlerini onlar adına satarak ev ekonomilerine katkıda bulunmak amacıyla başlatılan” İnci Çeyiz” mağazasında ki ürünler sergi süresince satışa sunulacak.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Kent Konseyi İnci Çeyiz standını gezerek, yapılan işin çok anlamlı olduğunu vurguladı. Kent Konseyinin atmış olduğu her adımda güzel işler ortaya çıkardığını ifade eden Mumcu, “ Kent Konseyi Genel Sekreterliğinin bundan sonra da yapacağı işler ile Malatyalılara daha çok mesaj vereceğine inanıyoruz” dedi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, kadınların el emeklerini satarak onların özellikle ev ekonomilerine yardımcı olmaya çalıştıklarını vurguladı. Fuar süresince tüm bayanları İnci Çeyiz standına beklediklerini ifade eden Dirikolu, “ Böyle güzel bir etkinlik de bizleri bir araya getirdikleri için Büyükşehir Belediyemize ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz” dedi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan Yardımcısı Saliha Bulut, “ Malatyalıları hem hayır işlemeleri hem de ev ihtiyaçlarını gidermeleri noktasında standımıza bekliyoruz” dedi.

Belediye Arkası Fuar alanında düzenlenen sergi 31 Mayıs Pazar gününe kadar vatandaşların ziyaretine açık olacaktır.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.