Ana Sayfa / Haberler / İNSANIN EN BÜYÜK İHTİYACI SAĞLIKLI İLETİŞİM

İNSANIN EN BÜYÜK İHTİYACI SAĞLIKLI İLETİŞİM

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Fethi Gemuhluoğlu Toplantı salonunda İletişim Uzmanı Rukiye Özmarasalı’nın sunumuyla “İletişim ve Yaşam” konulu bir konferans düzenlendi.

Her gün dünyada binlerce ölüm gerçekleştiğini belirten Rukiye Özmarasalı : “Bu ölümlerin sebebi ne savaş ne açlık ve nede hastalık. Bunlar bedensel ölümlerdir. Birde görünmeyen ölümler vardır; bunlar iletişimsizlikten kaynaklanan empati duygusunu kullanamamaktır.” dedi.

Özmarasalı; insanların bireysel çıkarları uğruna hasta iletişimler sayesinde yalnızlaştıklarını ve manevi anlamda fakirleştiklerini, insanların iletişimsizliğinin insanı yaşamdan zevk almaz hale getirdiğini söyledi.

Rukiye Özmarasalı: “İletişimin başladığı ana merkez insanın kendisidir. İnsan kendisiyle sağlıklı iletişim kurabilirse, kendini olumlu ve olumsuz yanlarıyla tanır, olumsuz yanlarını iyileştirmeye çalışırsa ailesi ile komşu ve akrabası ile iş arkadaşları ve diğer insanlar ile de sağlıklı ve doyumu yüksek iletişim kurar.” dedi.

Günümüz dünyasının en büyük ihtiyacı sağlıklı iletişimdir

Rukiye Özmarasalı: “Sağlıklı iletişimin ilk öğrenildiği yer aile ortamıdır. Çocuk yetiştirirken aile kendi arasındaki iletişim biçiminin kalitesine, davranış biçimine dikkat etmelidir. Çünkü çocuk barışı da, savaşı da ailesinden öğrenir. İnsanın en büyük ihtiyacı sağlıklı iletişimdir.” dedi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.