Ana Sayfa / Haberler / İyiliğin, Güzelliğin, Sevginin Sembolü; Annelerimiz

İyiliğin, Güzelliğin, Sevginin Sembolü; Annelerimiz

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi “Hazinemiz Ailemiz” projesi kapsamında “Annelik ve Fedakârlık” konulu bir konferans düzenledi.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen konferansa Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Kadın Meclisi üyeleri ve sunumlarını yapmak üzere Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışmanlık Merkezi’nde görevli Sosyolog Elif Şengönül katıldı.

Sosyolog Elif Şengönül “Cennet anaların ayakları altındadır” sözünü hatırlatarak, katılımcı kadınların anneler gününü kutladı.

Öncelikle anne kavramı üzerinde duran Şengönül, annelerin çocuklarına en çok kıymet veren, en kötü anlarında her daim yanlarında olan, çocuklarının mutluluğu için kendi mutluluklarını feda eden kişiler olduğunu söyledi. Annelerimizin bizlere istedikleri kadar kızsalar da bizi düşünmeden yaşayamayan tek varlık olduğunu vurgulayan Şengönül, “Anne demek evladının rahat ettiğini mutlu olduğunu bilmeden huzur bulamayandır. Başarınızla övünen gurur duyandır. Sizinle birlikte tekrardan birinci sınıfa başlayıp sizinle birlikte mezun olandır. Hayatının sonuna kadar sizin için endişe duyandır” dedi.

Anneliğin fedakarlık isteyen bir duygu olduğunu, her daim çocuğunun yanında olduğunu hissettiren kişinin anne olduğuna işaret eden Şengönül, kimsenin anne kadar fedakar olamayacağının altını çizdi.

Annenin çocuklarına karşı görevleri olduğunu söyleyen Şengönül, “Annenin çocuklarına karşı ilk görevi onları dünyaya getirmek, emzirmek, hayata güçlü ve sağlıklı bir başlangıç yapabilmelerini sağlamaktır” dedi. Kuran-ı Kerim’den ayetler ve peygamber efendimizin hadislerinden örnekler veren Şengönül, annelerimizi sadece bir gün değil her daim hatırlamamız ve onlara olan sevgimizi göstermemiz gerektiğini söyledi.

Çocuklarında anne ve babalarına karşı görev ve sorumlulukları olduğunu söyleyen Şengönül, “Dünyanın en içten ve en samimi eğitimcileri olan annelerimiz bizim ilk öğretmenlerimizdir. Annemiz bizim için örnek bir modeldir. İyiliğin, güzelliğin, doğruluğun, sevginin ve şefkatin sembolüdür” dedi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.