Ana Sayfa / Haberler / Kadın Hakları Konuşuldu

Kadın Hakları Konuşuldu

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından “Kadın Hakları” konulu konferans düzenlendi. Malatya Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen konferansa Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Konuşmacı Din Hizmetleri Uzmanı Fatma Geçici ve Kadın Meclisi üyeleri katıldı.

İslam’da kadın ve erkek eşitliğine değinen Fatma Geçici, Kur’anda kadın ile erkek arasında bir ayrım yapılmadığını, İslam’da erkekle kadın arasında herhangi bir fark olmadığını. Dinimizin kadın hakları üzerinde titizlikle durduğunu ve kadına, hiçbir nizâm ve sistemin veremediği müstesnâ bir değer verdiğini söyledi.

Allahın Kadına Verdiği En Önemli Mertebe Anneliktir.

İdeal anne modelinin sorumluluklarını bilen çocuklarını İslam’ın gereği gibi yetiştiren anne olduğunu belirten Geçici, Osmanlı Kadının Türkiye ve dünyada bile örnek kadın modeli olduğunu bunu da yaşamında kendi sahasını belirleyerek koruduğunu vurgulayarak “annelik insan yetiştirme sanatıdır bundan daha önemlisi varmı dır?” dedi.

Ailenin huzur yuvası olduğunu vurgulayan, Geçici, ailede huzurun sağlanması için aile içi şiddetten kaçınmamız gerektiğini, birbirimize saygı ve sevgi çerçevesinde değer vermemizi, çocuklarımıza iyi bir anne iyi bir baba örneği sergilememiz gerektiğini vurguladı.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.