Ana Sayfa / Haberler / Kadın Meclisi 15 Temmuz Darbe Girişimini Unutturmuyor

Kadın Meclisi 15 Temmuz Darbe Girişimini Unutturmuyor

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi iş birliğinde kadın bilinçlendirme konferansları aralıksız devam ediyor. Melekbaba ve Tecde mahallelerinde yapılan programlarda yakın tarihimiz en kara günlerinden biri olan 15 Temmuz darbe girişimi anlatıldı.

Melekbaba ve Tecde mahallerinde verilen “15 Temmuz Destanı” konulu konferanslara sunumlarını yapmak üzere Aile Uzmanı/Sosyolog Zehra Sönmez ve Aile Uzmanı/Sosyolog Elif Şengönül katıldı.

15 Temmuz darbe girişiminin unutulmaması ve unutturulmaması gereken bir konu olduğunu dile getiren Aile Uzmanı/Sosyolog Zehra Sönmez, toplum olarak nelerle karşı karşıya olduğumuz bilmemiz gerektiğini ve bilinçli olmamız gerektiğini söyledi.

Sönmez, “ Toplum olarak bundan sonra önümüze konulan şeyleri iyi incelememiz ve bilinçli olmamız gerekiyor. Gittiğimiz yerlerde neler okutuluyor veya bizlere neler empoze edilmeyi çalışılıyor bunları iyi bilmemiz gerekli.”dedi.

Aile Uzmanı/Sosyolog Elif Şengönül, “15 Temmuz darbe girişiminin amacı Türkiye kökten yok etmekti. 15 Temmuzda FETÖ’ye bağlı bir grup TSK’nın içerisine sızıp ülkemizi ele geçirmeye çalıştı. Bu örgüt 241 vatandaşımızın ölümüne sebep olurken ülkemizin bütün geçmişini ve geleceğini yok edecek bir darbe girişimi yaşadık.”dedi.

Şengönül, O gece Cumhurbaşkanımızın çağrısından sonra herkesin hareket ettiğini ve sokaklara dökülerek bu darbe girişimine dur dediğini dile getirerek, “Milletimiz o gece darbeyi engellemesine rağmen ülkemizin milyonlarca dolar zarara uğrada ve ülkemiz ekonomi olarak geriye gitti.” dedi.

15 Temmuzdan sonra Amerikada ve Avrupada bir İslamofobi oluştuğunu dile getiren Şengönül, terörün hep İslam üzerinden finanse edildiği gibi bir algı yaratmaya çalıştıklarını ve terörle İslam birmiş gibi bir algı yaratmaya çalıştıklarını söyledi.

Konferanslara katılım sağlayan mahalle sakinleri konferansın sonunda kara gece ile alakalı anıların anlattılar ve sunumlarından dolayı Aile Uzmanı/Sosyolog Elif Şengönül’e ve Aile Uzmanı/Sosyolog Zehra Sönmez’e teşekkür ettiler.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.