Ana Sayfa / Haberler / Kadın Meclisi 2010’da Yapacaklarını Konuştu

Kadın Meclisi 2010’da Yapacaklarını Konuştu

Malatya Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Meclisi, Genel Kurulun ardından 2010 yılında yapılması düşünülen faaliyetleri istişare etmek amacıyla ilk toplantısını Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenledi.

Toplantıda konuşan Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu “Kadın Meclisinin amacı, kadınların sosyal sorumluluk konusunda bilinçlendirilmesi, kentsel yaşama katılma kente ait olma duygularının geliştirilmesi kadın sorunlarına birlikte çözümler ve projeler üretmektir” dedi.

Kadınlar ve erkeklerin toplumun en temel iki ayağı olduğuna işret eden Nazire Dirikolu, toplumu yönetenlerin en temel görevinin, sağlıklı bir toplum için bu iki ayağın beraber ve sağlıklı gelişmesini sağlamak olduğunu, Kadın Meclisi çalışmalarının da bu eksende teşekkül edeceğine vurgu yaptı.

Kadınlar Toplumsal Hayatın Şekillenmesinde Öncü Olmalıdır

Kadın Meclisi çatısı altında yapacakları çalışmalarda, kadının her geçen gün yozlaşan toplumsal hayatta iyileşmede öncü olması ve sağlıklı nesiller yetiştirmesi için gayret edeceklerini belirten Dirikolu, tarihin her devrinde Anadolu kadınının, aile ve toplum yapısının en müstesna mevkisinde bulunarak takdir edilecek fedakârlıklar ortaya koyduğunu ve bunun devam etmesi gerektiğine işaret etti.

Kent Konseyi Genel Sekreterliğinden alınan bilgiye göre Kadın Meclisinin Ocak ayının son haftası içinde Kadın ve Aile isimli bir program düzenleyeceği belirtildi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.