Ana Sayfa / Haberler / Kadın Meclisi “Aile”yi Konuştu.

Kadın Meclisi “Aile”yi Konuştu.

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi yapmış olduğu sosyal ve kültürel çalışmalar ile bir yandan kendileri bilinçlenirken bir yandan da toplum da farkındalık uyandırmaya çalışıyor.

Özellikle Aile ve Çocuk konularına büyük bir ehemmiyet veren Kadın Meclisi yine bu kapsamda “Aile” konulu bir konferans düzenledi.

Kent Konseyi Toplantı Salonunda düzenlenen programa İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Doç.Dr. Abdurrrahman Ateş, Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve çok sayıda Kadın Meclisi üyesi katıldı.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu özellikle Aile temelli konulara önem verdiklerini belirterek, “ Amacımız daha bilinçli anneler ve bu vesileyle daha sağlıklı toplumlar oluşmasına katkı sağlamaktır” dedi.

İnönü Üniversitesinden Doç.Dr. Abdurrahman Ateş Kuran merkezli bir aile yapısının altını çizerek “Müslümanlar tüm konuları Allah’ın gönderdiği Kur’an ve peygamber sünneti ışığında ele almalıdır” dedi.

Müslümanların yaşamış olduğu tüm coğrafyalarda ki aile yapılarından örnekler veren Ateş, Kuran-ı Kerim’de aile ve kadın üzerine bahsi geçen ayetlerden örnekler verdi.

Günümüzde ki TV dizilerine de değinen Ateş, bu diziler ile birlikte aile ortamlarının bozulduğuna da dikkat çekti. Bir dizide verilen mesajın herkese farklı duygular yaşattığını söyleyen Ateş, “Ailenin bozulması ile birlikte toplum da bozulur. Çocuklarımıza, ailemize sahip çıkalım” dedi.

Programın sonunda kadınlar çeşitli sorular yöneltirken, Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar tarafından Doç.Dr. Abdurrahman Ateş’e plaket takdim edildi.

 

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.