Ana Sayfa / Haberler / Kadın Meclisi Bilgisayar İşletmenliği Kursu Açtı

Kadın Meclisi Bilgisayar İşletmenliği Kursu Açtı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisinin organizasyonu, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Malatya Yardım Gönüllüleri Derneği işbirliği ile bayanlara yönelik Bilgisayar İşletmenliği kursu açıldı.

 Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, açtıkları kurslar ile bayanların meslek edinmesini kolaylaştırdıklarını, bu kurslara katılan bayanların Kent Konseyi bünyesinde düzenlenen çeşitli konferans ve seminerlere de katılarak sosyal anlamda destek gördüklerini söyledi.

 Kent Konseyi bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Meclisini önemsediklerini belirten Genel Sekreter, kadın eğitimine geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın istikballeri için önem verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

 Türkiye’de uzun yıllar kadın eğitiminde ihmaller olduğunu belirterek, geleceğe daha güvenle bakabilmemiz ve gelecekten umutlu olabilmemiz için bayanların mesleki ve sosyal alanda iyi bir eğitim almalarının önemli olduğunu belirtti.

 Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Kadın Meclisinin kadınların sosyal, kültürel ve eğitim alanında daha aktif rol almalarını sağlamayı amaçladıklarını belirterek, bayanların kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri için eğitim seminerleri düzenlediklerini ifade etti.

 

 

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.