Ana Sayfa / Haberler / Kadın Meclisi Bilinçli Anneler Yetiştirmeye Devam Ediyor

Kadın Meclisi Bilinçli Anneler Yetiştirmeye Devam Ediyor

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Sağlık” konulu seminerlere katılan kadınlara sertifika belgeleri verildi.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen sertifika programına; Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, İl Halk Sağlığı Şube Müdürü Dr. Selma Aydın Felek, Kadın Meclisi Başkan Yardımcısı Saliha Bulut ve kadın meclisi üyeleri katıldılar.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, Kent Konseyi Genel Sekreterliği olarak yapılan çalışmaların gerek kent ölçeğinde, gerek ülke genelinde ses getiren çalışmalar olduğunu vurguladı. Malatya Kent Konseyi’nin her daim bir adım önde olduğunu ifade eden Pektaş, kadın meclisinin Malatya’da yapmış olduğu etkinliklerin güzel boyutlara ulaştığını belirterek, kadın meclisinin yapmış olduğu çalışmaları her daim desteklediklerini söyledi. Pektaş, yapılan çalışmalardan ötür kadın meclisini kutladığını söyleyerek, “Eğitim seminerleri boyunca emek veren Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde görevli doktorlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

İl Halk Sağlığı Şube Müdürü Dr. Selma Aydın Felek, Kadın Meclisi işbirliği ile düzenlenen programların verimli geçtiğini ifade ederek Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a ve kadın meclisine teşekkür etti.

“Herşeyi Biliyorum Diyen Bilmeyenlere İnat, Herşeyi Öğreniyorum”

Kadın Meclisi Başkan Yardımcısı Saliha Bulut, kadınların toplumun gelişmesi adına ellerinden gelen çabayı gösterme gayreti içinde olduklarını , geleceğin mimarı olan kadınların öğrendiklerini daha ileri nasıl taşıyabilecekleri azmiyle çalıştıklarını söyledi. Kadın Meclisi olarak bundan sonrada bilinçlendirme çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam edeceklerini söyleyen Bulut, “Herşeyi biliyorum” diyen bilmeyenelere inat, “Herşeyi öğreniyorum”u seçen kadınları tebrik ediyor, ve bizlerden desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a, Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a ve konsey sekreteryasına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kadın Meclisi üyeleri, Kadın Meclisi aracılığı ile yapılan çalışmalardan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ederk, Genel Sekreter Abdullah Pektaş’a verdikleri destekden dolayı teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından Kadın Meclisi üyelerine sertifikaları takdim edildi. Ayrıca Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş tarafından eğitmen doktorlara ebru sanatından yapılan eserler takdim edildi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.