Ana Sayfa / Haberler / KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” gündem maddesi ile Olağan Genel Kurulu yapıldı.

MABESEM Konferans Salonunda düzenlenen Genel Kurul’a Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın eşi Hafize Gürkan, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İnanç Kara Ölmeztoprak, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan ve kadın meclisi üyeleri katıldı.

“Kadın Toplumun Temel Taşıdır”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra konuşmalarını yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın eşi Hafize Gürkan, kadınların toplumun temel taşı olduğunu söyleyerek, özellikle aile temelini sağlam oluşturmada kadınlara çok büyük görevler düştüğünü söyledi. Kent Konseyi Kadın Meclisinin birbirinden farklı ve anlamlı çalışmalar yaptığını ifade eden Gürkan, “Bundan sonraki yapılan tüm çalışmalara bende elimden geldiğince katılmaya ve katkı sunmaya çalışacağım” dedi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan bireylerin kendilerini ifade etme noktalarında Kent Konseylerinin önemli bir role sahip olduğunu söyleyerek, özellikle kadınların bu platformda kendileri ve yaşadıkları kent için yapmış oldukları çalışmaların takdire şayan olduğunu vurguladı.

Artan, Kadın Meclisi Genel Kurulu ile belirlenecek yeni yürütme kurulunun Malatya’da yaşayan kadınlar için özverili çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ettireceklerine inandığını söyledi.

Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, kadın meclisi olarak yapmış oldukları ve bundan sonra yapmayı planladığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yapmış oldukları çalışmalarda olumlu geri dönüşler aldıklarını ve bundan çok memnun kaldıklarını ifade eden Bulut, “ Bir kadının derdiyle dertlenmemiz ve ufakta olsa yüzünde bir tebessüm olduğunu görmemiz bizlerin tüm yorgunluğunu unutturuyor” dedi.

Kadın Meclisi olarak aynı istikrar ve hızla çalışmalara aralıksız devam edeceklerini ifade eden Bulut, “ Bizlere bu imkânları sunan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından divan heyeti oluşturuldu. Divan Başkanı’nın genel kurula sunduğu liste oy çokluğu ile kabul edildi. Programın dilek ve temenniler kısmında söz alan kadın meclisi üyeleri, yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını belirterek kadın meclisi yürütme kurulu ekibine teşekkür ettiler.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri

Saliha Bulut                           Kadın Meclisi Başkanı

Nazire Dirikolu                      Yürütme Kurulu Üyesi

Nazife Yeniceli                      Yürütme Kurulu Üyesi

Sezgin Hadiç                          Yürütme Kurulu Üyesi

Ayşegül Kama                       Yürütme Kurulu Üyesi

Nigar Doğan                          Yürütme Kurulu Üyesi

Songül Akkılıç                       Yürütme Kurulu Üyesi

Dilek Akyüz                           Yürütme Kurulu Üyesi

Av. Zeliha Gültekin               Yürütme Kurulu Üyesi

Nilüfer Kısak                         Yürütme Kurulu Üyesi

Check Also

Bir Başarı Hikâyesinin Anneleri Onurlandırıldı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi organizasyonunda “Anneler Günü” vesilesi ile toplumsal yaşamda yaptıkları iş ve …