Ana Sayfa / Haberler / Kadın Meclisi Konferansları Devam Ediyor

Kadın Meclisi Konferansları Devam Ediyor

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınların her alanda bilgi sahibi olması için düzenlemiş olduğu konferanslar devam ediyor. Bu kapsamda Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda “Kadın Sağlığı” konulu konferans düzenlendi. Konferansa Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Jinekolog Operatör Doktor Uğraş Uçar ve çok sayıda Kadın Meclisi üyesi katıldı.

Kadın sağlığının önemini anlatan Doktor Uğraş Uçar çocuk sahibi olamayan kadınlarda çeşitli sağlık problemlerinin olduğundan bahsederek, “Kadın rahmine etki eden hormonel problemler gebeliğin oluşmamasına sebep olmaktadır.” dedi.

Gebelik konusunda bilgi veren Uçar, evlilik sonrası bir yıl içinde gebeliğin olmamasının ciddi bir sağlık sorunu olabileceğini ve bu durumda hemen hekime başvurularak çeşitli tetkik ve tedavinin yapılması gerektiğinin önemini vurguladı.

Aşılama ve tüp bebek yöntemi gebeliği konusunda bilgi veren Uçar, tüp bebek yönteminin en temel faktörün annenin yaşı olduğunu belirterek, 30 yaş kadınlarda %60 oranında, 36 ve 40 yaş arası kadınlarda ise %30 oranında sonuç alındığını söyledi.

Kadın Meclisi tarafından yapılan açıklamaya göre kadınlara yönelik eğitim, sosyal, kültürel ve sağlık alanında yapılan etkinliklerin ve çalışmaların devam edeceği belirtildi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.