Ana Sayfa / Haberler / Kadın Meclisi Kültür Gezleri başladı

Kadın Meclisi Kültür Gezleri başladı

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınların sosyal ve kültürel yönden kendilerini geliştirebilmeleri için yaptığı çalışmalara yeni bir yelpaze daha katarak kültürel geziler düzenlemeye başladı.

 

Tarihe Yolculuk Urfa İle Başladı

Peygamberler şehri olarak nitelendirilen Urfa’ya Kadın Meclisi yürütme kurulu üyesi Saliha Bulut ve Kadın Meclisi üyelerinden oluşan 60 kişilik grup katıldı.

 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Saliha Bulut, Kadınların sosyal hayatın her alanında kendilerini daha rahat ifade edebilmeleri için bilgilendirme amaçlı konferanslar yaptıklarını, bu programların verimli olabilmesi içinde kültürel geziler tertip ettiklerini söyledi.

 

Program kapsamında gezdikleri Urfa ile ilgili bilgi veren Saliha Bulut, Şanlıurfa Belediyesi tarafından belirlenen rehber eşliğinde üyeler ile birlikte Atatürk Barajının ziyaretçiler için ayrılmış seyir alanı, çay bahçesi ve dinlenme yerlerini gezdiklerini söyledi.

 

Türkiye Çok Derin Bir Tarihi Geçmişe Sahip

Şanlıurfa merkezinde bulunan Eyüp Peygamber Makamını ziyaret ettiklerini ve burada şifalı suyun hikâyesini dinlediklerini belirten Bulut, tarihi mekânlara kurulan eski Urfa çarşılarını, çarşı içinde kurulan bedestenleri gezdiklerini, gezdikleri her yerde bu ülkenin dünya ülkeleri arasında tarih anlamında çok derin bir geçmişe sahip olduğunu gördüklerini söyledi.

 

Bulut, Kadın Meclisinin üstlenmiş olduğu misyon doğrultusunda çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceklerini belirterek, bu çalışmalarında kendilerine her zaman destek olan Kent Konseyi Genel Sekreterliğine teşekkür etti.

 

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.