Ana Sayfa / Haberler / Kadın Meclisi Mahalle Bazlı Konferanslara Aralıksız Devam Ediyor

Kadın Meclisi Mahalle Bazlı Konferanslara Aralıksız Devam Ediyor

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi organizasyonunda düzenlenen mahalle bazlı konferanslar kapsamında Tecde Derneği’nde “Eşler Arası İletişim” konusu ele alındı.

Tecde Derneği’nde düzenlenen konferansa Kadın Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri, Tecde mahalle sakinleri ve sunumlarını yapmak üzere Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışmanlık Merkezi’nden Aile Uzmanı Zehra Sönmez katıldı.

Zehra Sönmez, duygu ve düşüncelerin her türlü yolla karşı tarafa aktarabilmenin iletişimin temelini oluşturduğunu söyleyerek, ebeveynler ve eşler arasında iletişimin önemine dikkat çekti. Sönmez, eşlerin sahip olduğu değerlerin, mizaç yapılarının, ekonomik sebepler ve sosyo-kültürel nedenlerin eşler arası iletişimi etkileyen faktörler olduğunu söyledi.

Olumlu iletişim kurabilmek adına karşılıklı sevgi ve saygının, birbirine zaman ayırmanın önemli olduğunu vurgulayan Sönmez, sağlıklı iletişim neticesinde sağlıklı ilişkilerin ortaya çıkacağını ifade etti.

Olumlu iletişime katkı sağlayacak özelliklerin altını çizen Sönmez, “ Farklı sevgi dillerini kullanmak, “ben” anlayışı yerine “biz” anlayışı getirmek, ara sıra birlikte değerlendirme ve özeleştiri konuşması yapmak eşler arası iletişimi kuvvetlendirecektir” dedi.

Son zamanlarda boşanma olaylarının arttığına dikkat çeken Sönmez, bunun temel sebebinin eşler arası iletişim yetersizliğinden kaynaklandığını,  eşlerin birbirleriyle eleştirel bir dille konuşmamaları gerektiğini ve eşlerin birbirlerine zaman ayırmaları gerektiğini kaydetti.

Program sonunda katılımcılar Zehra Sönmez’e konu ile ilgili çeşitli sorular yöneltirken, katılımcılar kendi aile yaşantılarından örnekler verdiler.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.