Ana Sayfa / Haberler / Kadın Meclisi “Peygamberler Şehri Urfa’ya” Gezi Düzenledi

Kadın Meclisi “Peygamberler Şehri Urfa’ya” Gezi Düzenledi

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri kültürel geziler kapsamında Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya bir gezi düzenledi.

Düzenlenen gezi programına Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve kadın meclisi üyelerinden oluşan 45 kişilik bir grup katıldı.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, kadınların sosyal ve kültürel hayattan kopmamaları için yapmış oldukları bilinçlendirme çalışmalarının yanı sıra düzenlemiş oldukları kültürel geziler ile de bunu desteklediklerini söyledi. Semt konaklarında yapmış oldukları çalışmalardan bahseden Dirikolu, Şanlıurfa gezi programına özellikle semt konaklarındaki çalışmalara katılan bayanlara yer verdiklerini vurguladı.

Kadın Meclisi olarak kültürel gezilerin devamı olacağını kaydeden Dirikolu, “Bizlere bu imkânı sundukları için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Balıklı Göl, Şanlıurfa Kalesi, Eyüp Peygamber Makamı ve Urfa çarşılarını gezen kadınlar, geziden duydukları memnuniyeti ifade ederek, Kent Konseyi Genel Sekreterliğine teşekkür ettiler.

 

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.