Ana Sayfa / Haberler / Kadın Meclisi Tunceli Çemişgezek İlçesini Gezdi

Kadın Meclisi Tunceli Çemişgezek İlçesini Gezdi

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, sosyal ve kültürel etkinlikler çerçevesinde üyelerine yönelik Tunceli Çemişgezek ilçesine gezi düzenledi. Geziye Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Kadın Meclisi olarak yıl içerisinde yoğun bir şekilde kadınlara yönelik, aile odaklı çalışmaların yanısıra, sağlık, sosyal ve kültürel çalışmalar yürüttüklerini, bu çalışmaları da gönüllüler marifetiyle yaptıklarını belirterek, çalışmaların yorgunluğunu atmak hem de tarihi ve kültürel mekânları kadın meclisi üyeleri ile buluşturmak adına gezi programı düzenlediklerini söyledi.

Yapılan kültürel geziler ile kadınların kendilerini geliştirme imkanı bulduğunu söyleyen Dirikolu, “Bizlere her konuda olduğu gibi bu konuda da destek olan Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Düzenlenen gezide Kadın Meclisi üyeleri tarihi mekanlar olarak Süleymaniye Câmi, Medrese (Yelmaniye) Câmi,Hamidiye Medresesi, Tağar Köprüsünü gezerek, Ttağar çayında suyun ve yeşilliğin birleştiği nokta da yemek yediler.

Geziye katılan üyeler ise, Kent Konseyi aracılığı ile sosyal ve kültürel anlamda çok fazla kazanımlar elde ettiklerini belirterek, Genel Sekreterliğe teşekkür ettiler…

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.