Ana Sayfa / Haberler / Kadın Meclisi Yeni Dönem Çalışmalarını İstişare Etmek İçin Toplandı

Kadın Meclisi Yeni Dönem Çalışmalarını İstişare Etmek İçin Toplandı

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi yeni dönem düzenlenecek faaliyetleri konuşmak için istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen istişare toplantısına Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, yürütme kurulu üyeleri ve Kadın Meclisinin gönüllü üyeleri katıldı.

Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, Kadın Meclisinin yapmış olduğu çalışmaların kadın ve kent odaklı çalışmalar olduğunu ifade ederek, şimdiye kadar yapılan faaliyetlerin çok anlamlı ve önemli olduğunu ifade etti. Kadın dayanışmasının toplum gelişmişliği açısından önemli olduğunu vurgulayan Pektaş, farklı ekonomik ve eğitim düzeyine sahip kadınların Kadın Meclisi çatısı altında bir arada bulunarak geleceğe yatırım amaçlı çalışmalar yaptıklarını ve bunu da başardıklarını belirtti.

Kadın Meclisinin gönüllülük esasına dayalı olarak yapmış oldukları çalışmaların gerek il içinde gerek il dışında örnek teşkil eden çalışmalar olduğunu kaydeden Pektaş, “ Kadın Meclisi Başkanımız Saliha Bulut’a, yürütme kurulu üyelerine ve Kadın Meclisi Genel Kurul üyelerine teşekkür ediyor, yaptıkları çalışmaların her daim destekçisi olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, kadınlara yönelik sosyal, kültürel, ekonomik alanda yapmış oldukları bilinçlendirme çalışmalarına aynı hız ve kararlılıkla devam edeceklerini belirterek, “ Kadın Meclisi olarak yaptığımız her çalışmada bizlere destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a ve Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a Kadın Meclisi üyeleri adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

İstişare toplantısında Kadın Meclisi üyeleri yapılabilecek çalışmaları konuşarak, yapılacak çalışmaların hayırlara vesile olması temennisinde bulundular.

 

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …