Ana Sayfa / Haberler / Kadın Meclisine Girişimcilik ve İş Arama Becerileri Teknikleri Anlatıldı.

Kadın Meclisine Girişimcilik ve İş Arama Becerileri Teknikleri Anlatıldı.

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi kadınların sosyal- kültürel anlamda gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yapmış olduğu bilinçlendirme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda kadınlara ”Girişimcilik ve İş Arama Becerileri Teknikleri” konulu konferans düzenlendi.

Kent Konseyi Toplantı Salonunda düzenlenen konferansa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, İşkur Şube Müdürü Sevda Boztepe, İş ve Meslek Danışmanı Cemil Büyükkaya ve kadın meclisi üyeleri katıldı.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, kadınların sosyal hayatta sürekli araştırma, üretme, çabalama içinde bulunduklarını belirterek yeni fikirlere açık olduklarını ve bunları hayata geçirme uğraşısı içinde olduklarını söyledi. Ticaret hayatını canlı tutmak ve kadınları bu alana yönlendirmek adına girişimcilik eğitiminin önemli olduğunu söyleyen Dirikolu, “ Girişimcilik eğitimleri konusunda bizlere destek olan İşkur Malatya İl Müdürlüğü’ne, Şube Müdürü Sevda Boztepe’ye ve danışman hocalarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kadın Dostu Kentler projesine değinen ve İşkur faaliyetleri hakkında kısa bir bilgilendirme yapan İşkur Şube Müdürü Sevda Boztepe, kadınların iş hayatında aktif olabilmeleri için eğitim alanında her türlü desteği vereceklerini söyledi.

İş ve Meslek Danışmanı Cemil Büyükkaya programda iş ve meslek danışmanlığı, iş arama teknikleri, girişimcilik konularında bilgiler verdi.

Programın sonunda kadın meclisi üyeleri Cemil Büyükkaya’ya konu ile ilgili çeşitli sorular yönelttiler.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.