Ana Sayfa / Haberler / “Kadın ve Aile” Konferansına Yoğun İlgi

“Kadın ve Aile” Konferansına Yoğun İlgi

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisinin organizasyonunda, Bilsam, Meşale, Hanımeli, Umut-Der, Yağmur-Der, Timav işbirliği ile Aile Haftası münasebetiyle Belediye Konferans Salonunda “Kadın ve Aile” konulu konferans bir düzenlendi. Eğitimci-Yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul’un konuşmacı olarak katıldığı konferansa İnönü Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Süheyla Ünal, Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım, aile kavramının sadece karı kocadan ibaret olmadığının altını çizerek, bu yapı içerisinde anne, baba, kardeş, dayı, teyze, yeğen ve amcanın yer aldığına işaret ederek, ailenin dünyanın temeli olduğunu söyledi.

Kadının aile içerisindeki konumunun önemine vurgu yapan Genel Sekreter Yıldırım, kitle iletişim araçlarının yaptığı yanlış yayınlardan dolayı bu yapının zara gördüğünü, aileyi bertaraf etmeye çalışan bu anlayışa karşı net bir şekilde itiraz etmemiz gerektiğini söyledi.

Eğitimci Yazar Dr. Halit Ertuğrul ise yaptığı konuşmasında dünyadaki en büyük zenginliğin aile içerisindeki huzur olduğunu yıllar sonra fark ettiğini söyleyerek, aile hayatında huzuru kazananın başka bir zenginlik aramasına gerek olmadığını söyledi.

Konuşması esnasında Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki aile yapısından da bahseden Ertuğrul, bu yapının bir devlet teşkilatı niteliğinde olduğunu ve bütün dünyanın bu yapıyı kendine model aldığını söyledi.

Çocuk eğitiminde sevginin, aile içi iletişimin çok önemli olduğunu, çocukların başkalarıyla kıyaslanmaması gerektiğini, her bireyin özel olduğunu söyleyen Halit Ertuğrul, kendi hayatından da örnekler vererek çocuklarımıza vereceğimiz emek ve sevginin bize mutlaka sevgi ve saygı olarak geri döneceğini belirtti.

Ertuğrul, aile içinde yaşanan tartışmaların çocuklar üzerinde olumsuz ve büyük etki yaptığını, birbirinize güzel cümleler sarf etmemiz gerektiğini vurgulayarak, çocuklarımızın örnek davranışlarımızdan etkilenerek iyi bir evlat olacağına inandığını söyledi.

Konferansın son bölümünde katılımcılardan gelen soruları cevaplayan Ertuğrul’a İnönü Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Süheyla Ünal tarafından plaket takdim edildi. Ertuğrul daha sonra okuyucuları için kitaplarını imzaladı.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.