Ana Sayfa / Haberler / Kadın ve Aile Konulu Konferansa Yoğun İlgi

Kadın ve Aile Konulu Konferansa Yoğun İlgi

Eğitimci-Yazar Mehmet Gülseren Kent Konseyi Toplantı Salonunda Kadın Meclisi üyelerine “Kadın ve Aile” konulu konferans verdi. Konferansa Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve çok sayıda üye katıldı.

Kadınların En Önemli Görevi Anneliktir

Mehmet Gülseren konuşmasında “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. Kadınlar Allah’ın erkeğe emanetidir. Kadınların görevi, erkeğin görevi ayrıdır. Kadınların en önemli görevi anneliktir. Çocuğu yetiştirende annedir.

Gülseren, Önce kendinizi keşfetmemiz gerektiğini sonra bana bu gücü veren Allah’a karşı sorumluluklarımız neler, anne babaya karşı sorumluluklarımız neler bunları sorgulamamız gerektiğini söyledi.

Çocukları Yaratılış Özelliklerine Göre Yönlendirmeliyiz….

Çocuklarınızı yaradılış özelliklerine göre yönlendirmemiz gerektiğine vurgu yapan Gülseren, çocuklarınızı ve kendinizi olabildiğince tv ve internetten uzak tutmamız gerektiğini, ruhsal yapınızı bozacak olan komşu, arkadaş, kitap, tv, her şeyden uzak durulması gerektiğini söyledi. Gülseren: “Ruhsal yapınızı koruyunuz. Boş laflardan ve boş işlerden uzak durunuz” dedi.

Hayat tecrübesini ve bilgi birikimini Kadın Meclisi üyeleri ile paylaşan Gülseren aile içi eğitim ve sorumluluklarda kadının önemli görevleri olduğunu ifade eden Eğitimci-Yazar Mehmet Gülseren programın sonunda soruları cevaplandırdı.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.