Ana Sayfa / Haberler / “KADIN VE ANNE” KONFERANSI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

“KADIN VE ANNE” KONFERANSI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi Aile Haftası münasebetiyle “Kadın ve Anne” konulu bir konferans düzenledi. Eğitimci Mehmet Fatih Kahraman’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa, Kadın Meclisi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Eğitimci Mehmet Fatih Kahraman yaptığı konuşmada, annelerimize iyi davranmak zorunda olduğumuzun altını çizerek, varlık sebebimiz ve insanın olmazsa olmazının anne olduğunu belirtti.

Kahraman: “İslam dini kadını ve erkeği ile insana son derece değer vermektedir. Özel olarak anneye verilen değeri anlayabilmek için Kur-an’a bakmak uygun olacaktır. Kur-an’da birçok ayette anne ve babaya iyi davranmanın, Allah’a imanın hemen arkasından zikrediliyor olması bu önemin en büyük göstergesidir. Ahkaf Suresi 15. ayette Yüce Allah şöyle buyurmaktadır: Biz insana ana babasına iyilik etmesini tavsiye ettik. Annesi onu zahmetle taşıdı ve zahmetle doğurdu. Diyerek bu iyilik tavsiyesini anneye bağlamaktadır.” dedi.

İslam dininin anneye verdiği değeri Hz. Muhammed’in şahsında görebileceğimizi belirten Mehmet Fatih Kahraman: “Peygamberimiz küçük yaşta kaybettiği annesini hep özlemle anarken, sütannesine bile büyük bir hürmet ve ilgi göstermiştir.” dedi

Annelerimiz ve babalarımızın bizim için yaptıkları fedakârlığın, bize karşı besledikleri sevginin karşılığını asla beklemediklerini, onlara karşı sadece saygılı olmamızı istediklerini belirten Kahraman, başarılı ve iyi bir insan olmaya çalışmanın annemize, babamıza verebileceğimiz en güzel hediye olduğunu belirterek: “Cennet annelerin ayaklarının altındadır hadisi İslam’ın anneye verdiği önemi mükemmel bir biçimde özetlemektedir” dedi

Öte yandan Genel Sekreterlikten verilen bilgiye göre Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Aile Haftası vesilesi ile 20 Mayıs Cuma günü Saat 20.00’da eğitimci- yazar Halit Ertuğrul’un konuşmacı olarak katılacağı “Kadın ve Aile” konulu bir konferans verileceği, Belediye Konferans Salonunda tertip edilecek programa herkesin davetli olduğu belirtildi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.