Ana Sayfa / Haberler / Kadınlar El Becerilerini Geliştiriyor

Kadınlar El Becerilerini Geliştiriyor

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınların sosyal hayatın her alanında etkin ve etkili olması için eğitim alanında ve el becerilerinin geliştirilmesi noktasında çeşitli çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda kadınlara yönelik açılan takı tasarım kursu yoğun bir ilgi görürken 2011 Malatya Yazıyor Kampanyası kapsamında başlatılacak olan okuma yazma kursunun kayıtları da devam ediyor.

Takı tasarım kursu sınıfında bir açıklama yapan Kadın Meclisi Balkanı Nazire Dirikolu, açılan kursun bütün kadınlara açık olduğunu, bu kursun aynı zamanda ev ekonomilerinin güçlendirilmesine destek olduğunu söyledi.

Kursun kadınların el becerilerinin geliştirilmesi ve boş vakitlerinin değerlendirilmesi için büyük bir fırsat olduğunu belirten kurs hocası Döndü Kaya, kursun açılmasında destek olan Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a teşekkür etti.

Kursa katılan kursiyerler kendilerine sunulan bu imkândan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler ve kadınlara yönelik sosyal, kültürel ve eğitsel alandaki çalışmaların devamlı olmasını istediler.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.