Ana Sayfa / Haberler / Kadınlar El Emeği Göz Nuru Ürünlerini Sergilediler

Kadınlar El Emeği Göz Nuru Ürünlerini Sergilediler

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Halk Eğitim işbirliği ile açılan Takı Tasarım Kursunu başarıyla tamamlayanlara kadınlara düzenlenen bir programla sertifikaları takdim edildi.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen programa Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Akyıldız, Çocuk Meclisi Başkanı Zeynep Kardelen Özdemir, Kadın Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri, Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri, Çocuk Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Kadınların 6 ay aldığı eğitimler sonucunda yapmış oldukları el ürünlerinden takılar ve el işleri katılımcılar tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile uzun bir eğitim sürecinden sonra hazırlanmış olan serginin çok anlamlı olduğunu vurgulayarak,           “Birileri konuşurken, birileri güzel işler ortaya çıkarmaktadır. Kadın Meclisimiz de iş yapanlar kesimi teşkil etmektedir. Bu çalışmanın Malatya’ya örnek olmasını temenni ederek, Kadın Meclisi Başkanımız Nazire Dirikolu’na, ekibine ve kursiyerlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, kadınların özveri ile yapmış olduğu el ürünlerinin neticesinde açılan sergi ile büyük bir mutluluk duyduğunu kaydederek, kendilerine bu imkânı sunan Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a teşekkür etti.

Programın sonunda kursu başarı ile bitirenler sertifikalarını alırken, kadınlar yapmış oldukları ev yemekleri ile de katılımcılardan tam not aldılar.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.