Ana Sayfa / Haberler / Kadınlar Öfke Kontrolü İçin Toplandılar

Kadınlar Öfke Kontrolü İçin Toplandılar

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından “Öfke Kontrolü” konulu bir konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Aile Eğitim Uzmanı Ferat Dalaman katıldı.

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda düzenlenen programa Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve kadın meclisi üyeleri katıldı.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, kadınların bilinçlenmesi adına yapmış oldukları çalışmalardan bahsederek, katılımlarından dolayı Ferat Dalaman’a teşekkür etti.

Ferat Dalaman yaptığı konuşmasında saldırganlık ve öfkenin tanımlarını yaparak, bu iki kavramın birbirinden bağımsız olduğunu dile getirdi. Öfkenin doğuştan geldiğini ve bunun da üzüntü, mutluluk gibi engellenemediğini vurgulayan Dalaman, “ Öfke kötü değil, kötü olan öfkeyi dışarıya yansıtma şeklimizdir” dedi.

Saldırganlığın öfkenin dışarıya yansımış hali olduğunu söyleyen Dalaman, çocukların küçük yaştan itibaren cinsiyetler arası saldırgan tutumlar içinde yetiştiği takdirde, yaşı ilerledikçe çevreye saldırgan bir şekilde davranabileceğini belirtti.

Günümüzde şiddetin çok yaygın olduğunu özellikle aile içi şiddetin çok fazla yaşandığını dile getiren Dalaman, aile içinde farklı fikirlerin olabileceğini, bu farklılıklardan ötürü yaşanan tartışmaların karakollarda değil de yine eşlerin kendi aralarında uzlaşarak çözebilmenin çok önemli olduğunu söyledi.

Çocuk eğitimi ve çocuk psikolojisi üzerinde de örnekler veren Dalaman, anne ve babalar çocuklarının kendilerine umursamaz davrandığında belki de işitme problemi olduğunu düşünmeleri gerektiğinin söyleyerek öfkemizi kontrol altında tutmamız gerektiğini vurguladı.

Programın sonunda kadınlar Dalaman’a konu ile ilgili çeşitli sorular yönelttiler.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.