Ana Sayfa / Haberler / Kadınlara Ailede Problem Çözme Yöntemleri Anlatıldı

Kadınlara Ailede Problem Çözme Yöntemleri Anlatıldı

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi mahalle bazlı çalışmalar kapsamında kadın bilinçlendirme programlarına aralıksız devam ediyor.

Şahnahan Yeşil Konakta gerçekleştirilen konferansta “Ailede Problem Çözme” konusu anlatıldı. Konferansa Şahnahan mahalle sakinleri ve Aile Uzmanı/Sosyolog Sümeyye Abacı katıldı.

Eşler arasından yaşanan problemlerin çoğunun küsme veya zihin okumadan kaynaklandığını ifade eden Sümeyye Abacı, bu tür davranışların eşler arasından doğru bir iletişimi engellediğini vurguladı.

Sümeyye Abacı, “Önemli olan sorunları ile başa çıkabilen bir aile olabilmek. Eşler problem yaşadıklarında problem hakkında neler düşünebiliriz, nasıl çözebiliriz veya kendimizi nasıl geliştirilebiliriz konularında hem fikir olurlarsa problemleri çözmeleri daha kolay olur” dedi.

Alkol, uyuşturucu ve kumar gibi bağımlılıkların aile veya eşler arasında problemlere neden olduğunu dile getiren Abacı, “Eşler arasında psikolojik ve kronik hastalıklar yaşanabilir. Fakat evlilik sırasında bunlar dile getirilmeyip saklandığı için ileriki süreçlerde problemlere neden olabiliyor ve eşlerden biri rahatsız ise diğer tarafta bundan ister istemez etkileniyor” dedi.

Abacı, evlilik sonrasında yaşanan problemleri çözmek için eşlerin beraber tedavi görmelerinin ve tartışmalar sırasında sen dili yerine ben dili kullanmanın problemin çözümünü kolaylaştıracağını söyledi.

Program sonunda Şahnahan mahalle sakinleri sunumlarından dolayı Aile Uzmanı-Sosyolog Sümeyye Abacıya teşekkür ederek, kendi ailelerinde yaşadıkları problemleri dile getirdiler.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.