Ana Sayfa / Haberler / Kadınların İncisi “İnci Çeyiz” Yoğun İlgi Görüyor

Kadınların İncisi “İnci Çeyiz” Yoğun İlgi Görüyor

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi kadınların sosyal ve kültürel anlamda gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yapmış olduğu bilinçlendirme çalışmalarının yanı sıra, kadınların ekonomik döngünün içinde aktif bir üretici olmaları yönünde başlatmış olduğu “İnci Çeyiz” projesi ile de kadınlara destek olmaya devam ediyor.

Birçok ihtiyaç sahibi kadının ev ekonomisine katkıda bulunması amacıyla ev hanımlarının el ürünlerini satışa sundukları İnci Çeyiz Mağazasına ürün getiren kadınların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Yeni Cami karşısında ve Sanat Sokağı’nda yer alan mağazalarda satışa sunulan çeyiz ürünleri, bebek kıyafetleri, dekoratif ev ürünleri, takı tasarım ürünleri büyük ilgi çekiyor.

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, kadın meclisi bünyesinde oluşturulan bir kurul tarafından fiyatlandırmanın yapıldığını ve satılan ürünlerin parasının bizzat ürünü getiren kişilere teslim edildiğini söyledi. Kadınların elde ettikleri gelir ile çocuklarının eğitim giderleri başta olmak üzere birçok masrafı karşılayabildiklerini vurgulayan Bulut, özellikle il dışından gelen misafirlerin el ürünlerine büyük bir ilgi gösterdiklerini yurt içi ve yurt dışından çok fazla sipariş aldıklarını ifade etti.

Her Çarşamba Sanat Sokağı içinde yer alan Kent Konseyi Genel Sekreterliğine bayanların ürün getirebileceğini söyleyen Bulut, “ Bizlere bu imkânları sunan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.