Ana Sayfa / Haberler / Karne Öncesi Ailelere Çağrı…

Karne Öncesi Ailelere Çağrı…

Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerine yönelik PDR Uzmanı Recep Bulut tarafından “Karne Öncesi Ailelere Çağrı” konulu konferans verildi. Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda yapılan konferansa Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve çok sayıda üye katıldı.

Recep Bulut; “Veli ve öğrencileri karne heyecanı sardı. Karneyi aslında aileler almaktadır. Çocuğun okul başarısızlığında aile önce kendini sorgulamalıdır. Öğrencinin başarısında ailelerin çocuk yetiştirme tutumu son derece önemlidir. Dönem içinde öğrencinin başarısı periyodik olarak takip edilmelidir. Anne ve baba çocukların okul başarısında sadece karne zamanı haberdar olmamalıdır.” dedi.

Çocuklarımızı Yetenekleri Doğrultusunda Yönlendirin…

Bulut, çocukların her alanda başarılı olamayacağını, çocuklarımızı yetenekleri doğrultusunda yönlendirmemiz gerektiğini söyledi. Çocuklara sorumluluk bilincinin erken yaşta verilmesinin de başarıda önemli bir etken olduğunu vurgulayan Bulut, çocukların asla birbiriyle kıyaslanmaması gerektiğine işaret etti.

Bulut, “Çocuklarımız yarış atı değildir. Hayatın tamamı, okul ile karşılaştırılmamalıdır. Çocuklara yalnızca test çözdürülmemelidir. Aile bireyi olmayanların yanında çocuğun başarısızlığı konuşulmamalı. Çocuk eğer derslerde başarısızsa bunun birçok sebebi vardır. Ebeveynler çocuk ile yakından ilgilenmeli, öğretmenleri ile görüşmeli ve başarısızlıktaki sorun tespit edilmelidir. Unutmayalım onlar bizim çocuklarımız.” dedi.

Programın sonunda PDR uzmanı Recep Bulut, sorulan soruları cevaplandırdı.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.