Ana Sayfa / Haberler / Karne Sorgulama Aracı Değil

Karne Sorgulama Aracı Değil

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınlara yönelik yapmış olduğu bilinçlendirme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Şehit Fevzi Mahallesindeki kadınlara yönelik “Karne Dönemi Veliler” konulu bir konferans düzenlendi.

Türk Telekom İlköğretim Okulunda düzenlenen programda konuşan Aile Eğitim Uzmanı- Pedegog Recep Bulut, çocukların derslerdeki başarısı ve aile bağları arasındaki etkilerini konuştu.

Karne döneminin yaklaştığını belirten Recep Bulut, bu dönemde sevinç ve üzüntülerin bir arada yaşanacağını belirterek; “Çocukların karnedeki başarısı ders notları dışında sizinde çocuklarınız ile ne kadar ilgilendiğinizin belgesidir.” dedi.

Karne dönemi ile öğrencilerde heyecanın başladığını ve bununda aynı zamanda korku ve telaşı da yanında getirdiğini söyleyen Bulut, başarı ya da başarısızlığın anne veya babadan kaynaklandığını vurguladı. Çocuklarda zihinsel bir engel olmadığı takdirde çocukların başarısız olmayacağını ve her çocuğun anlama kapasitesinin birbirinden farklı olduğunu belirten Bulut : “ Karne sorgulama aracı değil değerlendirme aracıdır.” dedi.

Karne ile birlikte çocukların zihninde tatil kavramının ön plana çıktığını ve kişilerin tatil anlayışlarının da sosyal ve ekonomik anlamda birbirinden farklı olduğunu söyleyen Bulut, çocukları farklı şekillerde dahi olsa ödüllendirilmeleri gerektiğini belirtti. Anne ve babaların çocuklara anlayışlı yaklaşmaları ve onlarla arkadaş olmaları gerektiğini dile getiren Bulut, başarının da bu şekilde elde edileceğini vurguladı.

Programın sonunda Bulut, kadınların konu ile ilgili sorularını yanıtladı.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.