Ana Sayfa / Haberler / Kent Konseyi Kadın Meclisi Dünya Kadınlar Günü Vesilesi İle Bayanlara Yemek Verdi

Kent Konseyi Kadın Meclisi Dünya Kadınlar Günü Vesilesi İle Bayanlara Yemek Verdi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından yemek verildi.

Dede Korkut Restaurantta düzenlenen yemeğe Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı PDR Uzmanı Nazire Dirikolu, Partilerin Kadın Kolları Temsilcileri, STK’ların bayan temsilcileri ve Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri katıldı.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu yaptığı konuşmasında, Malatya’nın sahibi kadınlar olarak, Şimdi Malatya Zamanı’na vurgu yaparak, bu günü Malatya’daki bütün kadın çalışma kuruluşları, STK’lar ve Parti Temsilcileri ile birlikte kutlamak istediklerini belirterek, katılımlarından dolayı kadınlara teşekkürlerini iletti.

Kadın sabırdır

Kadınlar Gününün, 1975 yılında Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından “Dünya Kadınlar Günü” olarak kabul edildiğini ifade eden Nazire Dirikolu, “kadının sorunları genel olarak insanlık sorunlarının bir parçasıdır, ekonomik bağımlılık, işsizlik, töre baskısı, cehalet gibi konularla sınırlı olmayan kadın sorunlarına geniş bir perspektiften bakmak daha doğru olacaktır.” dedi.

Kadın toplumun temel taşıdır.

Kadına değer vermeyen toplumların gelişme gösteremediklerini belirten Dirikolu, toplumların gelişmişliğinin kadına verilen değerle ölçüldüğünü, kadına değer vermeyen toplumların ilerleyememiş toplumlar olduğunu, kadının aile ve toplum arasında bir köprü vazifesi gösterdiğini belirtti ve kadının toplumun temel taşı olduğunu söyledi.

Toplumun her alanında kadının emeğinin olduğunu ve Kurtuluş Savaşı yıllarında kadınların Mehmetçikle omuz omuza verdiği mücadeleden bahseden Dirikolu, “kadının gerçekleştirilen her başarıda imzası bulunmaktadır.” dedi.

Program sonunda Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından tüm katılımcılara karanfil dağıtıldı.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.