Ana Sayfa / Haberler / Kent Konseyi Kadın Meclisi “İnci Çeyiz” Satış Merkezi Hizmete Girdi

Kent Konseyi Kadın Meclisi “İnci Çeyiz” Satış Merkezi Hizmete Girdi

Kent Konseyi Kadın Meclisi, Kadınların sosyal hayatın her alanında gelişmeleri için yapmış oldukları bilinçlendirme çalışmalarının yanı sıra, kadınların ekonomik hayatın aktif bir üreticisi olmaları için de çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Abdullah Gül Parkında El Emeği Göz Nuru Çarşısında Kent Konseyi Kadın Meclisi İnci Çeyiz satış merkezi açıldı.

Hanımların İncisi Açıldı

Açılışa Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım, Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve Kadın Meclisi üyeleri ev alışveriş yapmak isteyen vatandaşları katıldı.

Satış Merkezinin açılışında bir konuşma yapan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Kadın Meclisinin bugüne kadar yapmış oldukları etkinliklerden bahsetti. Dirikolu, Kent Konseyi bünyesinde düzenledikleri konferanslar, paneller ve açmış oldukları kurslarla kadınlara kültürel anlamda destek olurken, ekonomik olarak da bütçelerine katkıda bulunacakları satış merkezi açtıklarını söyledi.

 Sadece Bayanların Ürettiği El Ürünleri Satılacak

Hanımların incisi olacağına inandığımız İnci Çeyiz satış merkezinin bir işyeri ya da ticari bağlantısının olmadığına işaret eden Dirikolu, bu merkezin sadece ev hanımlarının kendi el ürünlerini sergileyip satışa sundukları bir yer olduğunu belirtti.

El Ürünlerinin Fiyatlandırılması Kurul Tarafından Yapılmaktadır.

Kadın Meclisi bünyesinde satışla ilgili olarak bir kurul oluşturulduğunu ve fiyatlandırmanın da kurul tarafından belirlendiğini söyleyen Dirikolu: “Hanımların incisi olarak satış yapacağımız bu yerde satılan ürünlerin paraları tarafımızdan sahiplerine teslim edilmektedir.” dedi.

Açılan satış merkezinin önce bir hayal ile başladığını söyleyen Dirikolu: “Hayalini kurduğumuz ve bu gün el ürünlerinin satışını gerçekleştirdiğimiz bu alanın oluşmasında büyük emeği geçen Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım’a ve Genel Sekreterlik çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım, Kadın Meclisinin yapmış olduğu çalışmaları takdirle karşıladığını söyleyerek: “Kadınların incisi olan satış merkezi Malatyalılara hayırlı olsun” dedi.

Satış Merkezini gezenlere Kadın Meclisi üyeleri hazırladıkları yiyecekleri ikram ettiler. Kadın Meclisi tarafından yapılan açıklamaya göre satışa sunulan el ürünlerinin her çarşamba Kent Konseyindeki görevliler tarafından teslim alınacağı belirtildi.

Check Also

KADIN MECLİSİ GENEL KURULU KADIN MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Malatya Kent Konseyi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Meclisi “Kadın Meclisi Başkanı ve Yürütme Kurulu Seçimi” …

Yorum

  1. Merhaba bende kendi yaptigim ceyizi satmak istiyorum bunun icin nereye basvurmam gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.